Pre najmenších

JANKO A MARIENKA STRATENÍ VO VESMÍRE

Program poskytuje deťom prvé zoznámenie sa s vesmírom. Pozostáva z vesmírnej rozprávky o Jankovi a Marienke a ich výlete do vesmíru. Rozprávka pokračuje odborným programom zameraným na slnečnú sústavu. Navštívime spolu všetky planéty našej slnečnej sústavy a porozprávame si o nich tie najúžasnejšie veci.

MESIAC U KRAJČÍRA

Porozprávame si ako sa krajčír Ihlička presvedčil o tom, že ušiť šaty pre Mesiac nie je žiadna maličkosť. Po rozprávke samozrejme nasleduje vzdelávací program venovaný Mesiacu. Vypravíme sa teda spolu na Mesiac, ukážeme si na ňom krátery i moria, zistíme prečo Mesiačik svieti a zahráme sa na astronautov. 

STRATENÉ SLNIEČKO

Program je zameraný na našu najbližšiu hviezdu Slnko. Krátka rozprávka o stratenom Slniečku a následný vzdelávací program podá deťom hravou formou najdôležitejšie informácie o Slnku a jeho vplyve na našu Zem. Spolu si posvietime na našu hviezdičku Slniečko, dozvieme sa o ňom množstvo nových informácii, naučíme sa ho bezpečne pozorovať a ukážeme si ako dokáže Slniečko oživiť solárne hračky.