Kysucká hvezdáreň LIVE

 


Virtuálne prehliadky:


Partneri:

  
     
  
 
 
 
Hviezdy na dosah - Krajská hvezdáreň v Žiline pozýva do mobilného planetária!

Ako spríjemnenie záveru školského roka a ako odmenu za to, že ste ho všetci úspešne zvládli (žiaci i rodičia) vás všetkých pozývame do nášho mobilného planetária! Nechajte sa preniesť priamo pod nočnú hviezdnu oblohu, vtiahnuť do deja dobrodružnej rozprávky, či vziať na cestu po nekonečných diaľavách vesmíru!

Netreba nikam ďaleko cestovať, naše planetárium bude v posledný týždeň školského roka nainštalované priamo v srdci Žiliny. Pre tých mladších (či vekom alebo duchom) sme pripravili premietanie filmu „POLARIS - vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci“ a pre tých, ktorí viac bažia po vedomostiach ako po zábave, dokument „Zo Zeme do vesmíru“. Každé premietanie trvá okolo 45 minút a je obohatené o úvodné slovo profesionálneho hvezdára, ktorý vás zoznámi s dennou i nočnou oblohou, ukáže vám jednotlivé súhvezdia, najjasnejšie hviezdy, planéty či zaujímavé astronomické javy a úkazy.

Mobilné planetárium na vás čaká v dňoch od 27. do 30. júna 2022 popoludní v  priestoroch  Makovického domu v Žiline. (Horný Val 20).


•  o 16:00 „POLARIS - vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci“ - Dobrodružstvo tučniaka Jamesa a polárneho medveďa Vladimíra v lietajúcej ponorke, ktorí objavujú záhadu polárnej noci. Pri svojom vedeckom bádaní musia podniknúť cestu do vesmíru, ktorá sa nezaobíde bez komplikácií. Dĺžka: 29 min.

•  o 18:00 „ZO ZEME DO VESMÍRU“ - Dobrodružná výprava za spoznávaním tajomstiev vesmíru, ktorá začína v pradávnej minulosti, kedy naši dávni predkovia upierali svoj zrak k oblohe, vedie v čase do súčasnosti a v priestore na hranice nám známeho vesmíru. Dĺžka: 31 min.
 

Vstupné 2,50 €. Na podujatie sa objednáva. Viac informácií a rezervácia vstupeniek na čísle 041/564 32 00. Tešíme sa na vás!

Krajská hvezdáreň v Žiline