Zber informácií v teréne pre tematicky špecifické marketingové materiály

Jednou z najnáročnejších aktivít projektu bola aktivita „Zber informácií v teréne pre tematicky špecifické marketingové materiály“. Hlavnou úlohou bolo získanie primárnych a overených informácií o turisticky zaujímavých miestach, oblastiach, lokalitách podľa tematického zamerania (hvezdárne, slnečné hodiny, prírodné a technické pozoruhodnosti a atraktivity, atraktívne prírodné lokality, a.i.). Celkovo bolo navštívených viac ako 100 rôznych lokalít v Žilinskom a Zlínskom kraji, niektoré blízke lokality aj v Trenčianskom kraji.

Slnečné hodiny v Oravskej Lesnej. Členovia projektového tímu priamo navštívili a získali primárne materiály, potrebné na vytvorenie marketingových materiálov na podporu cezhraničnej ponuky pre cestovný ruch a turistiku v špecifickej oblasti prírodovedne zameraných inštitúcií a tematicky príbuzných organizácií. Zhotovili sme originálne fotografie lokalít, zmerali zemepisné súradnice, zistili sme skutočné stavy, možnosti prístupu pre potenciálnych návštevníkov, prípadné obmedzenia (ťažko dostupný terén, obmedzená návštevná doba zariadení, ceny vstupného, vlastníci a prevádzkovatelia...)

Megoňky. Neoceniteľným zdrojom informácií pri plánovaní výjazdov do lokalít boli súčasné turistické mapy, stránky a portály venované turistike a atraktivitám v regiónoch, web stránky obcí a miest, ale napr. aj stránky MŽP SR, Štátnej ochrany prírody apod. Veľmi dobrú spoluprácu nám poskytli aj ďalšie astronomické a iné kultúrno- vzdelávacie zariadenia v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Oravská železnica. Napriek našej snahe získať kompletné informácie z celého kraja sa nám to nepodarilo. Veľkou prekážkou bolo napr. počasie, ale najmä to, že Žilinský kraj má veľkú rozlohu a každý jeho región je bohatý na kultúrne, historické a technické zariadenia, prírodné lokality, atraktivity. Využijeme dobu viazanosti projektu na dopĺňanie informácií nielen prostredníctvom členov projektového tímu, ale najmä prostredníctvom návštevníkov týchto zaujímavých miest. Z už získaných materiálov sa totiž pripravuje v rámci projektu web stránka s informáciami zo zmapovaných lokalít. A práve tu bude možnosť pre návštevníkov nášho kraja aktívne sa podieľať na dopĺňaní tohto portálu.

Lučanský vodopád. Zo získaných materiálov sa realizuje ďalšia aktivita projektu: „Príprava a realizácia tematicky špecifických marketingových materiálov a ich distribúcia“. Hlavnými budú tlačené materiály „Astronomický sprievodca regiónom“ a „Astronomická ponuka“.

TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU, Z PROSTRIEDKOV FONDU MIKROPROJEKTOV SPRAVOVANÉHO
TRENČIANSKYM SAMOSPRÁVNYM KRAJOM